top of page

Engelsiz Sesler-Radyo 1


Bazen öyle tesadüfler oluyor ki hayatta, birileriyle karşılaşıyorsunuz, daha sonra hiç aklınıza gelmeyecek başka birilerine yönlendiriliyorsunuz, ve bir yol açılıyor. Şayet gönül koyduğunuz, yapmak istediğiniz, ya da olmasını istediğiniz her ne ise, güzeli ve iyiyi beraberinde getirecekse o yol açılıyor ve o yol sadece o kişiye değil, çok fazla kişiye fayda getiriyor.

Şimdi bunun somut örneğini “Engelsiz Sesler” programı ile açıklamak istiyorum.

Önce yaklaşık 13 yıl gerisine gidelim. Türkiye'de ilk radyoda canlı yayına çıkışım 2004deydi sanırım. Büyükada’dan lise dönemlerinden arkadaşımla sonra karşılaşmıştık. O zaman o da Açık Radyo’da program yapıyordu sevgili Mahir Başdoğan“Adeta Dört Nala” programını, Melda Keskin ise “yeşilin Rengi” programını yapıyordu. Daha önce Montessori eğitimini konu almış Melda, benim de büyük kızımın Montessori ilkokuluna gittiğini duyunca beni de programına davet etmişti.. Daha sonra birkaç defa Açık Radyo’da söyleşim oldu. “tohumdan hasata ekolojik yaşam”, “toprak ana”, “orman ve civarındaki faydalı işler”, “söz küçüğün” programlarına katıldım, kimisine birkaç defa. Açık Radyo dışında da birçok defa radyoda oyunu, oyuncağı, t-istasyonunu ve alternatif eğitimi anlattım.

Bunun dışında birçok televizyon programında da yer aldım, gazete ve dergilerde de. TRT radyoya ise sevgili Cengiz Tünay yaşlılarla ilgili yaptığı programa beni davet etti. Şubat ayında ise Radyo 1 e davet edildim. Heyecan vericiydi, görme engelli Deniz Peköz ile karşılaşmak, sohbet etmek, sohbete radyo sonrası da devam etmek, kendi hazırlamış olduğum T-istasyonunu da gezdiren sesli kitaptan bahsetmek. T-istasyonunda her kültürden, her yaştan, engellilerin de katılabileceği temas alanları var, oyunun, sanatın, üretmenin, türetmenin kendiliğindenliğini araç ediyoruz. Umarım programda esasında anlatmaya niyetlendiğim, fakat vaktin yetmediğioyunu ve sanatı da araç ederek toplumsal potansiyelin geliştiğ i Türkiye hayalleri gerçek olur. , Radyo 1 sohbeti:

http://radyo.trt.net.tr/podCast.aspx?OID=d30d7915-3606-469b-a222-58540115264d&OIDIslem=8db266ce-4f13-4795-8b51-6ca7710895b222 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page